KONST / Litografier / Färglitografi 15554263
nr 1555 4263
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 244/360. Färglitografi, bildmått: 33x19 cm, yttermått inklusive ram: 47x31 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 14 augusti 2023
kl 19:07:57
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren